wtorek, 29 kwietnia 2014

Wiosennie i ...majowo

     W tym roku przyroda przyspieszyła i w kwietniu jest tak, jak zwykle bywa w maju. A maj to chyba mój ulubiony miesiąc. Lubię go za jego zieleń, która ma swoją niepowtarzalną, jasną barwę. Jestem szczęśliwa, gdy wreszcie nie trzeba zamykać  na noc okna , a o godzinie czwartej nad ranem zaczynają śpiewać ptaki. Lubię orzeźwiający chłód  poranków i zapach słonecznych mleczy i  kiści bzów,  unoszący się w powietrzu. Wszędzie, gdzie nie spojrzeć,  kwitną drzewa (boski widok!),  krzewy i kwiaty. Ulice pięknieją i cieszą oczy.
Mnie majowe piękno wprost zniewala i napełnia niewypowiedzianą radością. Dusza moja chichocze cichutko i cieszy się młodością i ponownym odrodzeniem przyrody.Wiosna daje oddech i  nadzieję. Urzeka kolorem, zapachem i ptasim miłosnym trelem.
 Budzi do życia. Sprawia, że chce nam się rano wstać i wdychać kryształowo czystą, pachnącą mgłę.
 I jak tu nie kochać wiosny?:)))

Ale, żeby nie było, że tak całkiem majowo się lenię - w wolnych od podziwu chwilach,  powstała taka oto bransoletka szydełkowo - koralikowa.


Na dziś to już wszystko:)
Wszystkim odwiedzającym, życzę wielu podziwów i natchnień tej wiosny,  wspaniałego przedłużonego weekendu  oraz cudownych majówek:)

A ja,  na poczet majówkowych spotkań z przyrodą, już jutro wybieram się w jednodniową podróż sentymentalną. Odwiedzę miejsce, które bardzo kocham, w którym odpoczywam, ładuję akumulatory, rozmawiam z wiatrem...
Relacja wkrótce:)

***

***

6 komentarzy:

 1. masz rację teraz jest najpiękniej, pozdrawiam wiosennie

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz racje wiosny nie mozna nie kochać, pieknę ujęcia i sliczna bransoletka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tak samo,też uwiebiam maj;)
  Po szarości jesiennej,te majowe kolory zachwycają i dodają kopa;)
  Szkoda,że te drzewa staja się potem zielone,że nie zatrzymają na dłużej cudnych kwiatów.
  Bransoletka jest świetna.Kolorystyka jak widzę ciut inna niż wiosenna;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiosna to też moja ulubiona pora roku. Lubię patrzeć jak wszystko budzi się do życia, nabiera kolorów i zmienia się dosłownie z dnia na dzień. A maj ma dla mnie szczególne znaczenie. Iza, życzę Ci wspaniałej majówki i cudownej sentymentalnej podróży :) A bransoletka śliczna! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale pięknie u Ciebie!Oczywiście też kocham wiosnę!
  Jeśli masz ochotę, to zapraszam do mnie na candy!Buźka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziewczyny, dziękuję za cudne komentarze:) Pozdrawiam:)

   Usuń

Jeśli podobają Ci się moje prace, pozostaw po sobie ślad, w postaci komentarza. To dla mnie najlepsze wyróżnienie. Pozdrawiam:)